Programy i aplikacje na telefon, które ułatwią kontakt z rodziną

Praca jako opiekunka seniora jest nierzadko trudnym zadaniem. Opiekunkom czasem doskwiera samotność i właśnie wtedy najbardziej tęsknią za bliskimi z Polski. Jest na to jednak sposób – oto 4 programy i aplikacje na telefon, które ułatwią kontakt z rodziną.

1. Skype

To program i aplikacja w jednym. Można zainstalować go zarówno na komputerze, jak i na telefonie. Skype umożliwia rozmowy wideo i czatowanie. Rozmowy mogą być zarówno przy użyciu samego mikrofonu, jak i kamerki. To świetna aplikacja, gdyż osoby posiadające Skype mogą przez niego rozmawiać zupełnie za darmo bez żadnych ograniczeń – bez względu na czas i miejsce. Dodatkowo, Skype umożliwia także połączenia z konkretnymi numerami telefonów – jest to usługa płatna (można zapłacić jednorazowo bądź w abonamencie). Dzięki tej aplikacji, opiekunka może w dowolnym momencie usłyszeć i zobaczyć swoich bliskich – wystarczy tylko połączenie z internetem.

2. WhatsApp

To aplikacja na telefon, dzięki której za darmo wykonasz rozmowę, weźmiesz udział w czacie czy wideokonferencji. Jak w większości takich aplikacji, także w tej potrzebny jest do tego internet. Dzięki aplikacji możesz także przysyłać pliki. Znajomych dodajesz poprzez ich numery telefonu. Jeśli ktoś napisze wiadomość, to na telefonie wyświetla się powiadomienie. To dobra aplikacja dla opiekunki, która w kilka chwil może połączyć się z bliskimi – ponownie, za darmo.

3. Facebook Lite i Messenger Lite

Te aplikacje także pozwalają być w stałym kontakcie z bliskimi – użytkownikami Facebooka. Warto o nich wspomnieć, gdyż w przeciwieństwie do Facebooka i Messengera w wersji podstawowej zajmują one sporo pamięci telefonu. Wersje Lite są lżejsze, dlatego jeśli twój telefon nie posiada sporej pamięci, koniecznie wymień wersję podstawową na wersję Lite. Aplikacje te umożliwiają kontakt ze znajomymi i rodziną, przeglądanie wstawionych przez nich postów, a także wszystko to, co umożliwia aplikacja Facebook. Do korzystania także potrzebny internet.

4. Hangouts

Aplikacja udostępniona przez Googla, dlatego jeśli masz pocztę na Gmailu i korzystasz z przeglądarki Chrome, to koniecznie zainstaluj sobie także tę aplikację. Dzięki niej przy połączeniu z internetem możesz czatować z bliskimi. Dodatkowo, aplikacja umożliwia także wideokonferencje. Ponadto, możesz również przesyłać pliki – zdjęcia, dźwięk. Po zainstalowaniu aplikacji przez opiekunkę, gdy ktoś z twoich bliskich ci coś napisze, wyświetli ci się powiadomienie. To kolejny sposób, aby nie marnować pieniędzy na płatne rozmowy i smsy przez telefon.

5. Viber

Viber to również bezpłatny program umożliwiający kontakt z najbliższymi niezależnie od miejsca na świecie w którym siew danym momencie znajdujesz. Viber umożliwia prowadzenie rozmów video, rozmów głosowych, czat, przesyłanie zdjęć, krótkich filmów itp. Aplikacja jest bezpłatna. Do swojego działania potrzebuje dostępu do internetu.

Skomentuj artykuł

Jedna opowiedź do wpisu “Programy i aplikacje na telefon, które ułatwią kontakt z rodziną”

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Sprawdź również

Opiekunka wyrzucona na bruk. Jak zachować się w kryzysowych sytuacjach?

Co zrobić gdy opiekunka przebywająca w Niemczech zostanie wyrzucona z domu. Szybka akcja i udaje się znaleźć pomoc. Jednak takie sytuacje mimo, że nie częste pokazują, jak mało osób wie, […]

CZYTAJ DALEJ
Jak się czujesz – videofiszki po niemiecku.

Zwroty niemieckie z wymową dla opiekunek osób starszych. 60-sekundowe videofiszki. Dialog o samopoczuciu po niemiecku. Ważna jest umiejętność rozmowy o stanie podopiecznego. Jak się czujesz? Wie geht es dir? Czuję […]

CZYTAJ DALEJ
Tłusty czwartek w Niemczech

Jak obchodzony jest tłusty czwartek w Niemczech? Tłusty czwartek w Niemczech nazywany jest Weiberfastnacht i obchodzony jest zawsze w ostatni czwartek przed Środą Popielcową. Jak wiemy nasi zachodni sąsiedzi uwielbiają […]

CZYTAJ DALEJ
Polki zawsze dadzą radę! Zadowolona opiekunka.

Nie znam innego narodu, który jest tak bardzo zaradny jak Polacy. Dlaczego nie potrafimy się z tego cieszyć? Nie spotkałam się z tym, żeby we Włoszech czy Niemczech ktoś odważył […]

CZYTAJ DALEJ