Skarbonka z euro. Historia Basi.

Nie jestem długo opiekunką. Jak widzę, że inni piszą o kilkunastu latach w Niemczech czy Włoszech to podziwiam. Ja pierwszy raz na opiekę pojechałam w lutym. W poprzednie święta pochowałam męża i nie wiedziałam co ze sobą zrobić. Sąsiadka mi załatwiła pracę to pojechałam.

Ten rok więcej siedziałam w Niemczech niż w Polsce. Zazdroszczę też tym, co tęsknią za rodziną. Jestem matką, ale z moimi dziećmi nie mam kontaktu. Jedynie co to przy okazjach jakiś się spotykamy. No to po co w domu mam siedzieć jak mogę zarobić i jeszcze sobie pojechać gdzieś.

Nigdy nie wiem co kupić dzieciom i wnukom na święta. W tym roku wiedziałam, że chcą jakiś super prezentów bo przecież babka w ojro zarabia. Zaprosili mnie do teściowej, żeby stara babka przyszła. Było to miłe, że w ogóle o mnie pamiętali. Pokupowałam wnukom w Niemczech słodycze, dzieciom ubrania porządne bo to się zawsze przyda. Jestem praktycznym człowiekiem. Każdy do koperty dostał jeszcze pieniądze.

Okazało się, że jestem skąpa. Bo jak to syn przy rozpakowywaniu prezentów powiedział. Gdybym dała w euro to bym miała gest. A chyba mi woda sodowa odbiła od pieniędzy, że na rodzinie oszczędzam. Wkurzyłam się i wróciłam do domu. Wole w święta sama siedzieć niż słuchać jak mnie obrażają.

Was też dzieci traktują jak skarbonkę? Ja uważam, że jestem jeszcze na tyle młoda, że mogę sobie oszczędzać i jeszcze chcę z życia korzystać. Nie po to pracuje w Niemczech żeby dzieciom wszystko dawać. Sami są dorośli i mają swoje pieniądze. Dlaczego ja mam im dokładać jak oni mi nie dają nic. Nie wiem czy to normalne?

Synowa jeszcze potem na internet wrzuciła zdjęcia z Wigilii. Dodała zdjęcia prezentów, ale tych ode mnie nie było. To chyba był ostatni raz, że cokolwiek ode mnie dostali.

Skomentuj artykuł

5 Odpowiedzi do wpisu “Skarbonka z euro. Historia Basi.”

Dodaj komentarz

Sprawdź również

Awarie sprzętu domowego – videofiszki po niemiecku.

Zwroty niemieckie z wymową dla opiekunek osób starszych. W tej videofiszce poznasz zdania, dzięki którym zgłosisz awarie sprzętu domowego. Telewizor chyba się psuje. Często nie widać obrazu. Der Fernseher scheint […]

CZYTAJ DALEJ
Nocne wstawanie i ciężkie zlecenia. Wiadomość Weroniki.

Przeczytałam ostatnią wiadomość, którą napisał jakiś opiekun i stwierdziłam, że to kłamstwo. Jeszcze nie spotkałam zlecenia gdzie za nieprzespane nocy dostawałabym wolne w dzień żeby się wyspać. A co dopiero, […]

CZYTAJ DALEJ
Praca opiekunki w Niemczech. Kiedy można bezpiecznie wyjechać do pracy?

Kolejny tydzień pandemii przynosi luzowanie obostrzeń dotyczących wjazdu do Niemiec. Czy sytuacja z pandemią się stabilizuje? Sprawdzamy jak wygląda sytuacja na dzień 25 maja 2020 roku. Dowiedz się kiedy bezpiecznie […]

CZYTAJ DALEJ
Piwnica i problemy z myszami – videofiszki po niemiecku.

Zwroty niemieckie z wymową dla opiekunek osób starszych. W tej videofiszce poznasz zdania, dzięki którym zwrócisz uwagę na bałagan w piwnicy i zagrożeniami z tym związanymi. Czy możesz zrobić porządek […]

CZYTAJ DALEJ