Szacunek a koronawirus. Przemyślenia opiekunki.

Jestem zła, a może i bardziej niż zła. Dodatkowo jest mi smutno i przykro. Dzieje się źle na świecie, a my dalej jesteśmy dla siebie niemili. I to jeszcze w naszym świecie opiekunek, gdzie powinnyśmy wykazywać się zrozumieniem i szacunkiem do drugiej osoby.

Kiedy ogłoszono kwarantanne w Polsce duża część ludzi nie wiedziała czy wracać czy nie. W domu mamy bliskich, znajomych no i rodzinę. Ale czy warto ryzykować zarażenie podczas powrotu. Dużo niepewności i niewiadomych pojawiało się przez te pierwsze dni. Każdy szukał najlepszego rozwiązania wśród panującego wszędzie wirusa. Tylko jak podejmować dobre decyzje, jeśli nie wiadomo, która z nich jest lepsza? I uruchomiły się hieny. Inaczej tego nazwać nie potrafię.

Siedzą w domu i rzucają teksty „pieniądze ważniejsze niż życie”, „pojechały służyć to niech siedzą na d*pie” i wiele innych raniących tekstów. Gdyby ktokolwiek z nas przebywających teraz w Niemczech, Włoszech czy Szwajcarii miała możliwość pracowania w Polsce to by tutaj nie siedziała. Nie jest przesadą jeśli powiem, że ryzykujemy swoje życie, aby opiekować się ludźmi. Bo jeśli ktoś jest mądry to nie postrzega podziału pomiędzy Niemcem, Włochem a Polakiem. Po prostu są ludzie, którzy potrzebują opiekunki. To był nasz wybór, że wyjechałyśmy tylko NIKT NIGDY NIE POMYŚLAŁBY, że będzie taki wirus, który zablokuje nam powrót do domu.

Jeśli ktoś jest odpowiedzialny to wie, że może zarażać i nie musi mieć objawów, że trzeba to po prostu przeczekać. To, że irytuje Cię, że ciężko pracują inne osoby, kiedy Ty siedzisz w domu nie uprawnia Cię do obrażania innych. Od nikogo nigdy w życiu nic nie chciałam, jak miałam problem nie prosiłam o pomoc. To czego teraz potrzebuje to wsparcie. Informacje, że w domu jest wszystko dobrze i, że sytuacja na świecie się poprawi i będę mogła wrócić bez ryzyka do męża.

Pomyśl jaki koszt ponoszą osoby, które „utknęły” za granicą w pracy. I jasne, że nie musimy tu siedzieć. Możemy wrócić łapiąc wirusa po drodze, zarażając swoich i Twoich bliskich. Na prawdę chcesz sprawdzić kto przeżyje konfrontacje z wirusem? Zamiast krytykować te osoby, które siedzą teraz w pracy doceń to, że dzięki ich rozsądnej decyzji o nie wracaniu Ty jesteś bezpieczniejszy.

Bo opiekunka w czasie pandemii nie opiekuje się tylko podopiecznym. Opiekuje się każdym kogo nie zaraża, a nigdy nie wiesz czy jesteś nosicielem czynie. Sytuacja jest nowa i nikt nie wie jak będzie wyglądać jutro. Ale opiekunki są potrzebne, bo starsze osoby potrzebują opieki. I jeśli chcesz krytykować czyjeś decyzje może po prostu zamilcz bo nie jesteś w skórze tego człowieka. Pozdrawiam wszystkie koleżanki, które są na zleceniach – trzymacie się i dbajcie o siebie!

Alicja

Skomentuj artykuł

Dodaj komentarz

[nextend_social_login provider="facebook"]

Sprawdź również

Zakupy po niemiecku

– w sklepie – Ile razy szukamy w pamięci słówka chcąc poprosić o owoce, warzywa czy wędlinę w sklepie? Nie zawsze na zleceniu jest blisko do sklepu samoobsługowego, dlatego warto […]

CZYTAJ DALEJ
Przekręty pośredników zatrudniających Opiekunki bada policja!

W obławie na pośredników wzięło udział ok. 1000 funkcjonariuszy. Media w Polsce i Niemczech aż huczą od informacji o niedawnej obławie na firmy, które podejrzewane są o przekręty pośredników przy […]

CZYTAJ DALEJ
Przerwy na zleceniu to fikcja!

Drogie Opiekunki, nie pomyślcie o mnie źle. Ja wiem jaka jest naprawdę praca Opiekunki osób starszych. Wiem też, że jak się trafi na Alzheimera czy Demencję, to trzeba być ciągle […]

CZYTAJ DALEJ
Skąd mam wiedzieć, która agencja pracy jest najlepsza? Mam doświadczenie w opiece, a i tak zostałam oszukana.

Aż mi wstyd jaka byłam naiwna. Na początku myślałam, że z firmą jest bezpieczniej i więcej zarobię. Agencja pracy, z którą pojechałam udowodniła, że to nie prawda. To życie wybrało […]

CZYTAJ DALEJ